MUZYCZNE SMAKI NOCĄ

KLUB FESTIWALOWY EUROPEJSKIEGO FESTIWALU SMAKU 2014

WIRYDARZ CENTRUM KULTURY W LUBLINIE, UL. PEOWIAKÓW 12 WSTĘP WOLNY


PIĄTEK, 5 WRZEŚNIA, GODZ.22.00
Zagrają: Boris Viande (DJ, Francja) & Luiku (live, Ukraina)


BORIS VIANDE

Francuski DJ i producent, który na koncie ma ponad 500 występów w Europie. Nakładem własnej wytwórni VLAD Records wydał pięć płyt oraz kilkanaście remiksów. W rodzinnej Francji odpowiedzialny jest za krajowe tournée „Balkan Boombastic” – to imprezy promujące muzykę i kulturę bałkańską. Jego znakiem firmowym jest trąbka, podczas swoich setów DJ-skich dogrywa na niej partie instrumentów dętych, dodatkowo używa również techniki beatbox oraz licznych sampli, dzięki czemu jego set jest niepowtarzalny i zawiera liczne elementy produkcyjne. Muzycznie specjalizuje się w dźwiękach bałkańskich, jednak w trakcie występów miksuje również brzmienia afro, indie i cumbia.

LUIKU

Ukraiński projekt Luiku to gorący taniec w stylu world music, przy akompaniamencie „żywych” instrumentów, to zakarpacki etno-dance. Luiku proponuje słuchaczom mix kilku kultur muzycznych regionu Zakarpacia: ukraińskiej, tureckiej, polskiej, węgierskiej, rumuńskiej oraz bałkańskiej. Głównym pomysłodawcą Luiku jest słynny ukraiński muzyk i producent muzyczny, Dmytro Tsyperdyuk (Dazzle Dreams). Oprócz Dmytra (wokal, gitara, dar buka, turecki saz), Luiku tworzy jeszcze dwóch muzyków: DJ i perkusista w jednej osobie oraz akordeonista. Formacja ma na koncie kilka singlowych nagrań, m.in. europejski przebój „Oj Jezus Maria”, a także autorską interpretację polskiego klasyka Franka Kimono „Pola Manolo + Coca Cola”

SOBOTA, 6 WRZEŚNIA, GODZ.22.00
Zagrają: Funklore (DJ, Polska) & Malox (live, Izrael)

FUNKLORE

funklore Polski DJ, muzyk, producent, pasjonat muzyki tropikalnej, latynoskiej i bałkańskiej. Kolekcjoner rzadkich płyt winylowych, za którymi podążał do m. in. Kolumbii i Wenezueli. W jego setach klubowe elektroniczne brzmienia płynnie mieszają się z klasyką parkietów zeszłych epok. Członek kolektywu DJ'skiego ESTROPICAL oraz warszawskiej grupy UAWW (Uratujmy Afrobeat w Warszawie). W równym stopniu pasjonuje się muzyką i kulturą Izraela, współpracując m.in. Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie. Funklore jest również współzałożycielem grupy DJ-skiej Easy Cheesy, która promuje muzykę żydowską oraz polską z lat 60. i 70. ubiegłego wieku.


MALOX

Malox MALOX to szalony, energetyczny duet (saksofon-perkusja), pochodzący z Izraela. W jego skład wchodzą Eyal Talmudi oraz Roy Chen. Zespół powstał w 2008 roku, ma na koncie dwa albumy długogrające. Ich muzyka to połączenie takich stylów jak Jazz, Polka, Alternatywa, granych zarówno w formach jak i w improwizacjach. Wyjątkowość formacji polega na mistrzowskim połączeniu dwóch instrumentów, które brzmiąc surowo oddzielnie, razem tworzą unikatową kombinację brzmienia, energii i muzycznej wirtuozerii. Warto wspomnieć, że Eyal Talmudi (saksofon) jest współzałożycielem i muzykiem znanego zespołu Balkan Beat Box, zaś Roy Chen (perkusja) na co dzień gra w nie mniej znanej amerykańskiej grupie Abused Romance.

Food Truck Festival

piątek - od popołudnia - do niedzieli do końca trwania koncertów

Browar Perła przy Bernardyńskiej 15

Kto wygrał nalewki z Borewiczem?

sobota, 6 września

Jarmark Inspiracji

4-7 września