Niespodzianki dla fanów na koncercie Omegi w Lublinie. Pełny program Europejskiego Festiwalu Smaku

Koncert legendarnej grupy Omega w browarze Perła w Lublinie poprowadzi Piotr Baron z radiowej Trójki.

Na fanów zespołu czekają niespodzianki: wycieczki do Egeru, zestawy węgierskich win, wędlin i serów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest wolny

W Lublinie właśnie ruszyła budowa olbrzymiej sceny. – Musi zmieścić się na niej zespół Omega i 30 muzyków z orkiestry symfonicznej. Do tego ogromna ilość świateł, lasery oraz ściany diodowe, z których każda waży pół tony. Musieliśmy dodatkowo wzmocnić konstrukcję – mówi Janusz Dwornicki, producent koncertu Omegi.

Takiej sceny (większej od tej, która obsługuje Męskie granie) - nigdy jeszcze w Lublinie nie było. Zespół z orkiestrą symfoniczną przyjedzie do Lublina w piątek w nocy. Rezydencją muzyków Omegi jest pięciogwiazdkowy hotel Alter na Starym Mieście. W sobotę rano zacznie się próba. Najpierw ustawianie świateł i dźwięku. Następne na scenę wyjdzie zespół, by sprawdzić, jak w nowej przestrzeni zabrzmi słynny przebój "Dziewczyna o perłowych włosach”.

Przez całą sobotę w Browarze Perła będzie można skosztować potraw z kilkunastu ford trucków, spróbować najlepszych polskich serów zagrodowych w alei Serowarów, napić się piwa z małych browarów oraz wziąć udział w I Festiwalu Piwa z wieloma atrakcjami.
Sobotni koncert o godz. 19 rozpocznie Kayah & Transoriental Orchestra. Artystka pokaże w Lublinie swój nowy projekt w mocno klezmerskich i orientalnych klimatach.
O godz. 21 na scenę wyjdzie Omega. Co po koncercie? Radzimy wybrać się na Stare Miasto, gdzie wciąż będzie trwał Jarmark Inspiracji. To ponad 100 stoisk z całej Europy.

Koncerty festiwalowe zaczną się w piątek 5 września, o godz. 18 zagra Sztywny Pal Azji, następnie na scenę wyjdzie krakowski zespół Chluba. A po niej nowość: koncert rewelacyjnego zespołu Luiku (to jedna ze zmian w programie).

W niedzielę 7 września o 19 wystąpi Voo Voo z orkiestrą strażacką Gidle, o 21 druga zagraniczna gwiazda Shantel Bucovina Club Orchester. To bałkański finał Europejskiego Festiwalu Smaku.

Food Truck Festival

piątek - od popołudnia - do niedzieli do końca trwania koncertów

Browar Perła przy Bernardyńskiej 15

Kto wygrał nalewki z Borewiczem?

sobota, 6 września

Jarmark Inspiracji

4-7 września