Omega. Gwiazda gwiazd

Omega to jedyny światowej sławy zespół z Europy Wschodniej. Na scenie występują od 47 lat, a od 1971 roku w niezmienionym składzie: János Kóbor (Mecky) - wokal, László Benkő (Laci) - instrumenty klawiszowe, György Molnár (Elefant) - gitara, Tamás Mihály (Misi) - gitara basowa i Ferenc Debreceni (Ciki) - perkusja.

Ich największy przebój „Dziewczyna o perłowych włosach” powstał w... 1969 roku i do dziś zaliczany jest do kanonu najpiękniejszych piosenek wszech czasów. Doczekał się kilkudziesięciu przeróbek, w Polsce „Dziewczynę” śpiewał, między innymi, Kazik.
Grupa nagrała szesnaście albumów studyjnych w ojczystym języku (szesnasty, „Égi jel” – „znak na niebie” powstał w 2006 roku po 10-letniej przerwie), nagrywała także płyty w języku angielskim i niemieckim i łącznie sprzedała ich ponad 10 milionów egzemplarzy. „Gammapolis”, album, który nagrano w 1979 roku, jest do dzisiejszego dnia najlepiej sprzedającą się płytą na Węgrzech (650 tysięcy egzemplarzy w 10-milionowym kraju). W latach 70., na fali niezwykłej popularności węgierskiego rocka, Omega, obok takich grup jak Locomotiv GT, Skorpió i Generál, bardzo często występowała w Polsce, zdobywając ogromne grono zagorzałych fanów, którzy do dzisiejszego dnia pamiętają nie tylko „Dziewczynę”, ale i takie przeboje jak: „Czarodziejski biały kamień”, „Nie znam twojego imienia”, „Koncert o północy”, „Lena” czy „Never feel same”. W latach 90. Omega występowała sporadycznie, dając kilka superkoncertów na Węgrzech. W 2004 roku muzycy zatęsknili za sceną i w ciągu dwóch lat odwiedzili wszystkie większe węgierskie miasta, grając zawsze w salach wypełnionych publicznością po brzegi.

 W 2007 roku głośno obchodzili jubileusz 45-lecia zespołu podczas wielkiego koncertu na Hungaroringu. W 2008 roku nie koncertowali - koncert w Warszawie 14 marca 2009 roku rozpocznie kolejny cykl koncertów Omegi. W 2012 roku zagrali wielkie koncerty z okazji 50 lecia. 17 czerwca 2014 zagrali fantastyczny koncert z zespołem Scorpions. Koncert w Lublinie jest jedynym koncertem legendarnej grupy w Polsce.

Strona zespołu: http://www.omega.hu

Food Truck Festival

piątek - od popołudnia - do niedzieli do końca trwania koncertów

Browar Perła przy Bernardyńskiej 15

Kto wygrał nalewki z Borewiczem?

sobota, 6 września

Jarmark Inspiracji

4-7 września