Shantel & Bucovina Club Orkestar, Kayah, Sztywny Pal Azji, Voo Voo i Chluba w Browarze Perła

Shantel


(Stefan Hantel): muzyk, DJ i producent, człowiek instytucja, odpowiedzialny za stworzenie nowego brzmienia na muzycznej scenie. Początkowo skupiony był na muzyce elektronicznej, jednak w 2003 roku powołał do życia Bucovina Club Orkestar: zespół muzyczny, z którym koncertuje do dziś.
Grupa łączy tradycyjne bałkańskie rytmy, muzykę cygańską, klezmerską oraz klubowe brzmienia. Jego hity, takie jak „Bucovina”, „Disko Partizani” czy „Planet Paprika” zyskały popularność w wielu krajach na całym świecie.
Zespół występował m.in. podczas festiwalu w Cannes, Glastonbury czy na Tim Rock Festival w Rio de Janeiro, gdzie zagrał obok Daft Punk i Beastie Boys oraz na wielu innych, prestiżowych międzynarodowych festiwalach. Artysta i jego zespół mają na koncie sześć albumów, a najnowsza płyta pt. „Anarchy and Romance” oprócz brzmień bałkańskich przynosi także powiew muzyki swing z lat 30. ubiegłego wieku oraz liczne wpływy klezmerskie. Koncert Shantel & Bucovina Club Orkestar na Europejskim Festiwalu Smaku (7 września 2014) jest częścią światowej trasy koncertowej zespołu, promującej ostatni album.
Jednocześnie jest to jedyny koncert tego artysty w Polsce oraz w tej części Europy, w roku 2014.
Oficjalna strona: http://www.bucovina.de/site.html
Najnowszy klip z płyty „Anarchy and Romance” (2014):


KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA


Kayah to jedna z najbardziej znanych i utytułowanych polskich wokalistek. Na koncie ma 10 studyjnych albumów. Jej współpraca z Goranem Bregovicem zaowocowała albumem, który stał się jednym z największych bestsellerów w całej historii polskiej fonografii.
Transoriental Orchestra to najnowszy projekt artystki. Czynnikiem, który skłonił Kayah do rozpoczęcia pracy nad materiałem, było zaproszenie do występu na Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”.
Na potrzeby koncertu powstał międzynarodowy projekt pod nazwą Transoriental Orchestra, do którego wokalistka zaprosiła kompozytora i producenta Atanasa Valkova. Płyta jest wycieczką śladami Żydów, ukazuje kulturę krajów, po których się przemieszczali i które wpłynęły na ich twórczość. Orkiestrę tworzą muzycy pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, a w muzyce słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie i żydowskie.
Projekt posiada również piosenki, które Kayah wykonuje po polsku. Koncert Kayah & Transoriental Orchestra podczas Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie (6 września 2014) jest częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej, promującej album.
Oficjalna strona artystki: http://kayah.pl/kayah/promo/


Voo Voo & Orkiestra Gidle.


Koncert dla Mirka Olszówki Voo Voo to muzyczna legenda na muzycznej mapie Polski. Działają nieprzerwanie od niemal trzydziestu lat, nagrali ponad dwadzieścia płyt studyjnych, a ich koncerty nieprzerwanie przyciągają tłumy wielbicieli dobrej muzyki. Zespół gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji.
Niemniej, w ich twórczości pojawia się również jazz, klasyka oraz elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak np. nu jazz. Grupa Voo Voo związana jest z Lublinem od wielu lat. Managerem zespołu był przez długi czas Ś.P. Mirek Olszówka, producent płyt i kreator projektów specjalnych (m.in. Harmonia, Voo Voo & Haydamaky). Grupa wydała w 2012 roku album pt. „Nowa płyta”, który zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji. Projekt „Voo Voo & Orkiestra Gidle” to połączenie doświadczeń zespołu z czasów współpracy ze stroną ukraińską. Tym razem jednak, do Voo Voo dojdzie 25-osobowa orkiestra dęta z Gidel. Koncert w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku odbędzie się 7 września 2014 (niedziela).
Oficjalna strona: www.voovoo.pl


Sztywny Pal Azji

fot.M.Biskup


Na początku maja ich przebój zdobył Polski Top Wszech Czasów radiowej Trójki! Prawdopodobnie wśród głosujących byli i mieszkańcy Lublina. 4 czerwca Sztywny Pal Azji był gwiazdą Koncertu Wolności na Rynku Staromiejskim w Toruniu, 8 czerwca można było posłuchać utworu „Wieża radości wieża samotności” na koncercie galowym festiwalu w Opolu (transmisja w TVP). Podczas koncertu, poza kilkoma nowymi utworami, zespół wykona oczywiście wszystkie swoje stare przeboje, których zabraknąć nie może. Będą m.in. „Nieprzemakalni”, „Wieża radości, wieża samotności”, „Spotkanie z...”, „Łoże w kolorze czerwonym”, „To jest nasza kultura”, „Nasz nowy hymn”. Koncert w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku odbędzie się 5 września 2014 (piątek). Oficjalna strona: http://www.sztywnypalazji.pl/


Zespół Chluba


zaprasza słuchacza w muzyczną podróż w czasie do okresu polskiego międzywojnia. Prezentowane przez muzyków nowe, zadziorne aranżacje największych szlagierów lat dwudziestych i trzydziestych mieszają się z mniej znanymi piosenkami tamtego okresu.
Zespół nie stroni również od repertuaru orkiestr podwórkowych, łącząc tym samym świat przebywających w kawiarenkach i kabaretach sfer z klimatem wielkomiejskiego półświatka.
Pozwala na to instrumentarium charakterystyczne dla kapel podwórkowych, wzbogacone o egzotyczną gitarę hawajską i doskonały damski wokal. Grupę tworzy sześcioro muzyków z Krakowa o szerokich zainteresowaniach muzycznych i wieloletnim doświadczeniu scenicznym. Główną domeną działania artystów jest muzyka folkowa: tradycyjna polska (zespół Hosadyna), bałkańska (Iglika) a także nowe jej interpretacje (Południca, Bumtralala, Hańba!). Członkowie Chluby współtworzyli również nowe prądy i gatunki muzyczne (zespół Duch).

W repertuarze zespołu znajdują się m.in.: takie szlagiery jak: „Zimny Drań”, „Bal na Gnojnej”, „Tango Milonga”, „Ach, jak przyjemnie”, „Lola z Ludwinowa” oraz wiele innych. Chluba ma na swoim koncie liczne koncerty w rodzimym Krakowie a także występy na warszawskim Kercelaku oraz na wrocławskim rynku podczas kulinarnego święta Europa na Widelcu. Koncert w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku odbędzie się 5 września 2014 (piątek).
Oficjalna strona: http://www.karoryfer.com/chluba

Linki do nagrań zespołu:
Zimny Drań

Tango Milonga

 Ach jak przyjemnie

Food Truck Festival

piątek - od popołudnia - do niedzieli do końca trwania koncertów

Browar Perła przy Bernardyńskiej 15

Kto wygrał nalewki z Borewiczem?

sobota, 6 września

Jarmark Inspiracji

4-7 września