Kto wygrał nalewki z Borewiczem?

Podajemy wyniki edycji specjalnej Ogólnopolskiego Festiwalu Nalewek w Lublinie, który odbył się podczas 6 edycji Europejskiego Festiwalu Smaku. Pracę kapituły nadzorowali Bronisław Cieślak (porucznik Borewicz) i Jerzy Rogalski (porucznik Jaszczuk). Po raz pierwszy w historii polskiego nalewkarstwa twórcy nalewek byli obecni przy ocenie. Oto werdykt.

Kapituła Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek „edycja specjalna” w składzie: Piotr Bikont (Przewodniczący), Hieronim Błażejak, Bronisław Cieślak, Mirosława Gałan, Jerzy Rogalski, Marek Szpendowski, Zbigniew Sierszuła, Janusz Wójtowicz, Bartosz Wilczyński i Jan Babczyszyn (Sekretarz) przyznała:

Grand Prix Polskich Nalewek 2014
Pigwowcówka klasyczna Dariusz Brus, Warszawa
weekend dla 2 osób w Hotelu Tumskim we Wrocławiu
I miejsce
Dereniówka korzenna Dariusz Brus, Warszawa
II miejsce
Ratafia jesienna Zapominajka, Iwona Witt-Czuprzyńska, Warszawa
III miejsce
Nalewka malinowa, Agnieszka Jaworska
Nagroda specjalna Piotra Bikonta 
za najlepszą nalewkę wytrawną dla Mirabelki Złotej dla Remigiusza Pawłowskiego i weekend dla 2 osób w Zamku Kliczków na Dolnym Śląsku. 

A tak turniej zapowiadaliśmy:
Na naszym festiwalu pojawi się Bronisław Cieślak, niezapomniany porucznik Borewicz z serialu „07 zgłoś się”. Oraz Jerzy Rogalski – porucznik Jaszczuk.
Ich misja jeszcze okryta jest tajemnicą. Dostali zadanie specjalne podczas najważniejszego dnia festiwalu.  To sobota, 6 września – kiedy na scenę na Browarze Perła wyjdzie Omega.

– Potwierdzam – mówi Bronisław Cieślak.
– Tak, dostałem polecenie służbowe, będziemy wykonywać działania operacyjne w podziemiach zabytkowego browaru – dodaje Jerzy Rogalski.

Obaj będą w Lublinie przez cały dzień, na pewno spotkacie ich na Festiwalu Piwa (sobota, niedziela 6-7 września), który będzie odbywał się na Browarze Perła.  O specjalnym spotkaniu dla fanów serialu „07 zgłoś się” – jak najszybciej poinformujemy.  Ich wizyta związana jest także całym szeregiem niespodzianek i konkursów, które czekają na tych, którzy w sobotę pojawią się na koncercie Omegi.  Już wiemy, że w puli nagród są: wycieczka do Egeru dla całej rodziny, zestawy węgierskich wędlin i win, zapas piwa od Browaru Perła.

Pula wciąż się zwiększa

Food Truck Festival

piątek - od popołudnia - do niedzieli do końca trwania koncertów

Browar Perła przy Bernardyńskiej 15

Kto wygrał nalewki z Borewiczem?

sobota, 6 września

Jarmark Inspiracji

4-7 września